Här är vi - Hör av dig!

Några av Sveriges mest dedikerade brandingenjörer och brandskyddsprojektörer

Johan Hallencreutz

VD (grundare och huvudägare)
Brandingenjör LTH
Certifierad sakkunnig SAK3

070-300 00 70
hallencreutz@fireab.se

Peter Svensson

Regionsansvarig (delägare)
Brandingenjör LTH
Uppsala/Stockholm/Enköping
070-300 00 60
svensson@fireab.se

Joachim
Bixo

Regionsansvarig (delägare)
Brand- och riskingenjör LTH
Certifierad sakkunnig SAK3
Västerås/Eskilstuna/Örebro
070-301 00 10
bixo@fireab.se

Robin Palmgren

Brandingenjör LTH (delägare)
Certifierad sakkunnig SAK3

Västerås/Stockholm
070-301 00 20
palmgren@fireab.se

Michael Haeffner

Brandingenjör LTH (delägare)
Västerås/Eskilstuna
070-300 00 80
haeffner@fireab.se

Johan Blomberg

CAD tekniker (delägare)
BAS-P

Uppsala
018-18 58 07
blomberg@fireab.se

Axel Engstrand

Brandingenjör LTH (delägare)
Civilingenjör Riskhantering

Certifierad sakkunnig SAK3
Västerås
070-300 04 22
engstrand@fireab.se

Erika Lövström

Brandingenjör LTH
Västerås/Eskilstuna
070-300 29 76
lovstrom@fireab.se

Mikael Gradén

Brandingenjör LTH
Uppsala/Stockholm
076-774 83 10
graden@fireab.se

Mattias Lagerlöf

Brandskyddsprojektör
Civilingenjör Samhällsbyggnad MDH

Västerås/Uppsala
073-806 46 16
lagerlof@fireab.se

Lennart Danielsson

Brandskyddsprojektör
Brandmästare

Uppsala
073-806 46 15
danielsson@fireab.se

Dorothea Neumann

Brandskyddsprojektör
Civilingenjör Samhällsbyggnad MDH

Uppsala
070-300 65 62
neumann@fireab.se

Tomas Lovehed

SBA, insats- och utrymningsplaner
Västerås
070-541 42 20
lovehed@fireab.se

Gustaf Lilja

Brandingenjör LTU
Västerås/Uppsala
070-300 69 24
lilja@fireab.se

Erik Steen

Brandingenjör LTH
Uppsala
070-300 59 12
steen@fireab.se

Niclas Johansson

Brandingenjör LTH
Uppsala
070-301 99 68
niclas.johansson@fireab.se

Lars Lindholm

Brandskyddsprojektör
Byggnadsingenjör MDH
Västerås/Stockholm
070-301 99 13
lars.lindholm@fireab.se

Anna Olsson

Administration
Västerås/Uppsala/Stockholm
018-18 58 00
olsson@fireab.se

Ge oss feedback!

Om du har synpunkter eller vill bli kontaktad så skriv ett meddelande till oss.

12 + 4 =

Vill du bli en av oss?

Vi erbjuder en garanterat bra lön och ett mycket generöst bonussystem. Du kommer få mycket ansvar och vara med i många spännande projekt. Allt från förskolor till stora industriprojekt. Vi har en utbildningsplan som sträcker sig över 5 år och som bla innefattar fördjupning i sprinkler, brandlarm, konstruktion, CFD, PFS, PBL.
När du är mogen så ser vi till att du certifierar dig som SAK3.
Du får gratis träningskort och möjlighet att träna på betald arbetstid. Vi genomför kontinuerliga hälsokontroller och har ett mycket bra försäkringsskydd som innefattar vårdgaranti med snabb tillgång till specialistläkare och inkomstförsäkring.

Kontakta Johan Hallencreutz om du vill veta mer.